زیارت نامه امام زاده جلیل حضرت شاه شرف الدین آقا سیّد محمود بن الامام موسی بن جعفر

السلام علی جدك المصطفی، السلام علی ابیك المرتضی الرضا، السلام علی السیّد بن الحسن و الحسین، السلام علیخدیجه، ام سیّده نسا العالمین، السلام علی فاطمه ام الائمه الطاهرین، السلام علی النفنوس الفاخره بٌحور العلم الزاخزه نشفعائی فی الآخره و اولیایی عند عود الروح الی العظام الناخره ائمه الخلق و لاه الحق.
السلام علیك ایها الشخص الشریف الطاهره الكریم اشهد ان لا اله الا الله و ان محمدا عبده و مصطفاه و ان علیا ولید و مجتباه و ان الامام فی ولده الی یوم الدین نعلم ذلك علم الیقین و نحن لذالك معتقدون و فی نضرهم مجتهدون. 
السلام علیك ایها السیّد الزكی الطهر الولی و الداعی الحفا اشهد انك قلت حقا و نطقت حقا و صدقا و دعوت الی مولای و مولاك علانبیه و یسرا فاز متبعك و نجی مصدقك و خاب وخسر مكذبك و المتخلف عنك اشهد لی بهذه الشهاده لا كون من الفائزین بمعرفتك و طاعتك و تصدیقك و اتباعك و السلام علیك یا سیّدی و ابن سیّدی انت باب الله الموتی والماخوذ عنه ایتك زایرا و حاجاتی لك مستودعا وها انا ذا استودعك دینی و امانتی و خواتیم عملی و جوامع املی الی المنتهی اجلی و السلام علیك رحمته الله و بركاته 
سلام و درود بر جد بزرگوارت حضرت محمد مصطفی (ص)، سلام و درود بر بر پدر تاجدارت حضرت علی مرتضی (ع)، سلام و درود بر دو سرور و آقای جهانیان حضرت امام حسن مجتبی و امام حسین علیهم السلام، سلام و درود بر حضرت خدیجه مادر بزرگوار سیّده زنان جهان ( حضرت زهرا (س)).
سلام و درود بر حضرت فاطمه مادر ائمه طاهرین، سلام و درود بر آن جان های ارزشمند و والا، سلام و درود بر دریا های مواج علم و سلام و درود بر شفیعان من در روز آخرت و دوستان من به هنگام بازگشت ارواح به استخوان های پوسیّده، پیشوایان خلق و دوستان حق، درود و سلام بر تو ای شخص شریف و طاهر و بزرگوار. 
شهادت می دهم که نیست خدایی جز خداوند یکتا و شهادت می دهم که علی (ع) بنده برگزیده خداست و شهادت می دهم که امامت تا روز قیامت از فرزندان اوست و ما نسبت به آن علم یقین داریم و به آن معتقدیم و در یاری آنها کوشا هستیم. سلام بر تو ای سیّد پاک و طاهر و ای ولی خدا دعوت کننده آگاه و ارزشمند. شهادت میدهم که تو به حق سخن گفتی و به حق و صداقت نطق نمودی و آشکارا و پنهان به سوی مولای خودت دعوت نمودی.
رستگار شد کسی که تو را پیروی نمود و نجات یافت کسی که تو را تصدیق نمود و محروم گردید و زیان دید کسی که تو را انکار کند و از تو سرپیچی نماید.
به این شهادتی که دادم گواه باش تا این که از رستگاران باشم، به واسطه شناخت تو و پیروی و تصدیق تو.
سلام بر تو ای آقای من و ای پسر آقای من، تو دری از درهای رحمت الهی هستی که به خلق عطا شده است و گرفته شده از آن مقام الهی هستی.
زیارت کنان نزد تو آمده ام و خواسته هایم را به تو به ودیعت می سپارم. هان من دیّن و عواقب عملم و تمامی آرزوهایم را تا روز اج و مرگم به تو به ودیعت سپردم. سلام و درود و برکات خدا بر تو باد.

برگرفته از کتاب زیارت بقاع دزفول
تالیف دکتر سنگری