search
کانال تلگرام بقعه متبرکه سید محمود: http://telegram.me/seyedmahmoodir

آدرس اینستاگرام بقعه متبرکه سید محمود: https://www.instagram.com/Seyedmahmood1334

عزیزانی که تمایل دارند در طرح توسعه عمرانی بقعه متبرکه آقا سید محمود
مشارکت نمایند می توانند وجه نقدی خود را به شماره حساب
49419018 بانک رفاه
واریز فرمایند.
شماره سامانه پیامک جهت دریافت اطلاعات بقعه و هییت: 30008810933933
به وب سایت رسمی بقعه متبرکه آقا سیّد محمود شهرستان دزفول خوش آمدید

  بقعه متبرکه سیّد محمود شهرستان دزفول

سیّد محمود مشهور به سیّد محمید ملقب به سیّد الجلیل رضی العوام، در حدود قرن پنجم هجری قمری در دزفول وفات یافته و به خاک سپرده شده است و مزار مطهرش به بقعه و بارگاه باشکوهی جهت عرض ارادت محبان اهل بیت تبدیل شده است. در تاریخ 1349 هجری شمسی، بارگاه مطهر بازسازی شده و پس از پایان بازسازی در سال 1352 ضریح مطلّایی به جای ضریح چوبی قدیمی نصب گردید. سادات علوی (موردگر - Moordgar) در دزفول منتسب به این امام زاده جلیل می باشند و تولیت این بقعه از قدیم الایام تا به حال در اختیار خاندان محترم منزویان (سیّد محمودی) بوده است. شجرنامه این امام زاده جلیل القدر از همان زمان خاک سپاری بر روی سنگ قبر ایشان نوشته شده است. این بقعه در سال 1350 با شماره 7093 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.  
 
زیارتنامه حضرت شاه شرف الدین آقا سیّد محمود
السلام علی جدك المصطفی، السلام علی ابیك المرتضی الرضا، السلام علی السیّد بن الحسن و الحسین، السلام علی خدیجه، ام سیّده نسا العالمین، السلام علی فاطمه ام الائمه الطاهرین، السلام علی النفنوس الفاخره بٌحور العلم الزاخزه نشفعائی فی الآخره و اولیایی عند عود الروح الی العظام الناخره ائمه الخلق و لاه الحق. السلام علیك ایها الشخص الشریف الطاهره الكریم اشهد ان لا اله الا الله و ان محمدا عبده و مصطفاه و ان علیا ولید و مجتباه و ان الامام فی ولده الی یوم الدین نعلم ذلك علم الیقین و نحن لذالك معتقدون و فی نضرهم مجتهدون. السلام علیك ایها السیّد الزكی الطهر الولی و الداعی الحفا اشهد انك قلت حقا و نطقت حقا و صدقا و دعوت الی مولای و مولاك علانبیه و یسرا فاز متبعك و نجی مصدقك و خاب وخسر مكذبك و المتخلف عنك اشهد لی بهذه الشهاده لا كون من الفائزین بمعرفتك و طاعتك و تصدیقك و اتباعك و السلام علیك یا سیّدی و ابن سیّدی انت باب الله الموتی والماخوذ عنه ایتك زایرا و حاجاتی لك مستودعا وها انا ذا استودعك دینی و امانتی و خواتیم عملی و جوامع املی الی المنتهی اجلی و السلام علیك رحمته الله و بركاته .
سنگ قبر آقا سیّد محمود شهرستان دزفول


شجره نامه امام زاده جلیل حضرت شاه شرف الدین آقا سیّد محمود بن الامام موسی بن جعفر
سیــــــــد محمــــــــود ابــن سیــــــد وهب ابن سیــــــــد باقی ابن سیــــــــد مسلم ابن سیـــــــد باقی ابن سیــــــد صیمون السخی القصیر ابن سیـــــــد حسین شیتی ابن سیــــــــد محمد ابن العابد ابن امام الهمام موسی ابن جعـــــــفر علیه الصلوه و السلام
 
 
طرح توسعه عمرانی بقعه متبرکه آقا سید محمود
به نام خدا
السلام علیک یا باب الحوائج آقا سیدمحمود
پروژه توسعه عمرانی بقعه متبرکه آقا سیدمحمود با نیت قربت الی الله و با همت هیئت امنا بقعه و همکاری ویژه خانواده محترم مرحوم کربلائی حسن منزویان و پسران منزویان جهت واگذاری ملک مسیر دسترسی به منزل شخصی ایشان جهت توسعه سالن مسجد و هم چنین با انجام طراحی و اجرا و هزینه های ساخت مسجد توسط مهندس عبدالعظیم سیدمحمودی و هم چنین کمک های حاج رحمان سیدمحمودی و همکاری و کمک پسران مرحوم حاج ماشاءالله منزویان و هم چنین همکاری پسران مرحوم حاج حسین جعفری نسب و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت و عزاداران و زنجیرزنان بقعه متبرکه آقا سیدمحمود این مسجد ساخته و آماده بهره برداری شده است کل زیربنا ساخته شده شامل طبقه زیرزمین جهت انباری و فضا های طبقه همکف جهت اتاق صوتی و رختکن و سالن مسجد و طبقه بالکن به منظور فضای محل اقامت دفتر هیئت امنا مجموعاً 420 مترمربع احداث شده است.
لازم به توضیح است عکس های ذیل مربوط به مراحل اجرائی توسعه عمرانی بقعه می باشد و پیش بینی طرح جامع بقعه متبرکه آقا سیدمحمود در فضایی به مساحت 5000 متر مربع در نظر گرفته شده است که انشاالله با همت هیئت امنا و کمک های مردمی در آینده نزدیک مرحله به مرحله بر اساس نقشه و برنامه زمان بندی تکمیل خواهد شد.
در طرح جامع فضاهای استفاده مردانه و زنانه در اطراف حرم با ورودی های مجزا در نظر گرفته شده است و در پیرامون حیاط حرم رواق کم عمق با معماری ایرانی اسلامی طراحی شده است و در چهار طرف حیاط بقعه ورودی و دسترسی از هر خیابان لحاظ شده است و سرویس بهداشتی و محل وضو گرفتن در زیرزمین هر ورودی پیش بینی شده و گلدسته های نشانگر بقعه و محل مسجد در هر دسترسی و ورودی خیابان قرار داده شده است.
برای دریافت مجموعه تصاویر به صورت یکجا اینجا را کلیک کنید

لطفا تا باز شدن کامل تصاویر شکیبا باشید

تصاویر اسناد و مدارک 300 ساله مربوط به تولیت و مالکیت زمین های اطراف بقعه متبرکه

جهت مشاهده تصویر در ابعاد واقعی روی تصویر مورد نظر خود کلیک نمایید
 
 

هیئت زنجیر زنان بقعه متبرکه سیّد محمود شهرستان دزفول هیئت زنجیرزنان بقعه متبرکه سید محمود نخستین هیئت زنجیرزنی شهرستان و بزرگترین هیئت زنجیر زنی جنوب کشور است. این هیئت در سال 1334 به وسیله حاج ماشاالله منزویان (سیّد محمودی) و مرحوم حاج حسین جعفری نسب پایه گذاری گردید. اهالی محل و دوستداران این امام زاده همام همه ساله در ایام سوگواری سیّد و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله (ع) گرد هم جمع می آیند و به عزاداری می پردازند. سرپرستی هیئت بر عهده خاندان محترم جعفری نسب و منزویان می باشد.شرکت دزنوش دزفولتمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای بقعه متبرکه آقا سیّد محمود محفوظ است.
فروش کلیه آثار موجود در این سایت بدون اخذ مجوز از بقعه متبرکه سیّد محمود شرعا و قانونا غیر مجاز بوده و در صورت مشاهده حق پیگرد قانونی برای بقعه متبرکه محفوظ می باشد.
آدرس: استان خوزستان - شهرستان دزفول - خیابان بقعه سیّد محمود
تلفن: 42220060(061)
info@seyedmahmood.ir
طراحی و پشتیبانی سایت: گسترش فناوری اقیانوس